Évezredek Óta Gyógyít A Ginseng

A Panax ginseng jótékony hatásait közel négyezer éve élvezzük. Ez a gyógynövény sejtszinten segíti szervezetünket a különféle betegségek megelőzésében és leküzdésében.

A ginsengnek számos pozitív hatást tulajdonítanak. A növénynek nem a termése az értékes része, hanem a főgyökérből, valamint a vastag oldalhajtásokból és hajszálgyökerekből álló gyökérzete.

A ginsengnek jelentős a roboráló, sejtmegújító hatása; javítja a stressztűrő képességet; fokozza a szellemi és fizikai teljesítményt, és segít a gyengeség leküzdésében. Remekül alkalmazható legyengült, lábadozó betegek állapotának helyreállításakor. Erősíti az immunrendszert, segít leküzdeni a kimerültséget, a stresszt és a depressziót.     

A gyomorműködésre is pozitív hatással van, étvágygerjesztő és serkenti az emésztést. A belső elválasztású mirigyek stimulálásával is segíti a szervezetet a vitaminok és az ásványi anyagok hasznosításában.

Jól használható hipoglikémiás eseteknél is, ugyanis közrejátszhat a vér cukortartalmának csökkentésében. Csökkenti a sugárkezelés okozta sejtkárosodást, és fokozza az agytevékenységet. Az agyat tartósan éber állapotban tartja, így késlelteti a fáradtságérzet kialakulását.

A ginseng rendkívül széles felhasználási területét a gyökérben megtalálható szaponinok csoportjába tartozó ginzenozidok biztosítják. A növényben eddig 31 féle ginzenozidot izoláltak, amelyek kémiai felépítésük alapján két csoportra oszthatók. Az egyik csoport tagjai, amelyek nagyobb részben a mellékgyökerekben találhatók, jellemzően nyugtató hatásúak. A másik csoport tagjai, amelyek inkább a főgyökérből izolálhatók, élénkítő hatással rendelkeznek. A ginszenggyökér számos más tápanyagot, többek között E- és B-vitaminokat, mangánt, rezet, cinket, poliszacharidokat, szterineket, flavonoidokat, illóolajokat tartalmaz. Arra azonban figyelni kell, hogy a ginseng allergiás tüneteket okozhat, például asztmát, magas vérnyomást, szívritmuszavart.