A Csalántea Áldásos Hatásai

A természet patikája már számtalanszor bebizonyította, hogy nagy hatékonysággal alkalmazható az egészségügyi problémák esetén. Megelőzésre és a tünetek enyhítésére egyaránt alkalmasak a gyógyteák. Ezek az egészséges táplálkozással és a rendszeres testmozgással karöltve kiválóan alkalmasak egészségvédő szerepük betöltésére. A házi patika összeállításakor a csalántea nem hiányozhat, hiszen jótékony hatásához kétség sem férhet. Nézzük, miért javasolt fogyasztani azt!

Magas vitamin és ásványi anyag tartalom

A szúrós növényt a természetben ugyan igyekszünk elkerülni, de ha teakészítésről van szó, akkor mindenképpen érdemes kihasználni a benne rejlő erőt. A csalán az A-vitamin elővitaminjának számító béta-karotin mellett C-, K-, és B-vitamint is tartalmaz. Magas kalcium és kálium tartalma mellett flavonoidjai is figyelmet érdemelnek, melyek antioxidánsként támogatják meg a szervezet működését. Az ókorban kígyómarásra és skorpiócsípésre is alkalmazták, kifejezetten méregtelenítő hatásának hála.

Vértisztítás és méregtelenítés

A csalánról köztudott, hogy a legerősebb vértisztító növény. Vízhajtó hatással rendelkezik, és így segít a szervezetnek megszabadulni a méreganyagoktól és az anyagcsere melléktermékeitől. Serkenti az emésztést, és tulajdonképpen átmossa az egész emésztőrendszert. Nem véletlen, hogy sokan az életmódváltás részeként csalánteát is fogyasztanak, ugyanis segíthet a természetes alapanyag a súlycsökkentésben.

Megfázás esetén is hatékony

A felső-légúti megbetegedések esetén érdemes bevetni a szervezet megtámogatása, valamint a gyulladáscsökkentés érdekében. Nem csak megfázás esetén segít, hanem a tavasszal jelentkező allergiás betegségek kapcsán is. Ha tehát szeretnénk az allergiát okozó hisztamin termelést visszaszorítani a szervezetben, akkor a szálas gyógytea után érdemes nyúlni.

Ízületi fájdalmak ellen

A méregtelenítő, vízhajtó hatás előnyeit a fájós ízületek kapcsán is érezhetjük. A csalántea rendszeres fogyasztásával az ízületi gyulladások és köszvény jelentette fájdalmak enyhíthetőek, ezzel javítva az életminőséget. Az akár a mozgás szabadságára is hatással levő ízületi panaszok esetén kúraszerűen is megéri a csalánt alkalmazni.

Persze a csalán jótékony hatásai nem merülnek ki ennyiben, ugyanis cukorbetegség, máj-és epebántalmak esetén éppen úgy remek segítségnek bizonyul a gyógynövény, mint akkor, ha székrekedésről van szó. A filteres tea helyett azonban mindenképpen a szálas verziót érdemes választani, hiszen ez utóbbi sokszoros mennyiségben tartalmazza értékes hatóanyagait. Kúraszerűen hat héten keresztül napi egy liter csalántea javasolt, és ezt követően szünetet célszerű tartani. A természetes alapanyag rendkívül kedvező áron elérhető, az egészségre gyakorolt jótékony hatásaihoz pedig kétség sem férhet. Fogyasztásával energikusabbá válhatunk, elsősorban a benne megtalálható flavonoidoknak és mikroelemeknek köszönhetően.